ISU „Nicolae Iorga” Botosani

Acțiune de prevenire a incendiilor

ISU ”Nicolae Iorga” Botoșani și Asociația Coșarilor din România au susținut o acțiune de prevenire a incendiilor la care au participat 25 de primari din județul Botoșani. Din partea Asociației Coșarilor au participat dl. Sergiu Claudiu Neamtu (SC Cosar Best Nord Botosani SRL) și dl.col. Ionică Stoica (SC Simis Travel SRL) ce au prezentat riscurile generate de coșurile de fum necurățate sau necorespunzător construite. Cu aceasta ocazie au fost prezentate sculele folosite în activitatea de curățare a coșurilor de fum. Au fost explicate și prezentate procedurile de curățare și ”Adeverința de curățare coșuri fum”.

La acest gen de acțiuni vor mai participa încă 50 de primari în luna mai 2015.